Category: Kendy Ltd

 • View

Showing 1–9 of 17 results

 • A-Z Vitamins and Minerals + Ginseng

  Përdorimi: Mbështetës i sistemit imunitar në lufën kundër infeksioneve.

  Përbërja: Vitamin C -60,0mg, Vitamin E -25,0mg, Niacin-20mg, Zinc-15,0mg, Vitamin B5-10,0mg, Ginseng extract -10,0mg, Ferrum – 10,0mg, Mangan – 4,0mg, Beta Carotene-2,0mg, Vitamin B6-2,0mg, Vitamin B2-1,6mg, Vitamin B1 -1,5mg, Baker-1,0mg, Vitamin A -750 pg, Vitamin B9-400pg, Jod-159pg, Vitamin H-50 pg, Vitamin K1 -30 pg, Krom-25pg, Molibden-25pg, Selen-25pg, VitaminD3-7,5 pg, Vitamin B12 -3,0pg, Kalium- 80,0 mg, Klor-70,0mg.

  Dozimi: Të rriturit: 1 tabletë në ditë, mbas ushqimit, me 1 gotë ujë.

  Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

  • Antioxidant ACE + Zn + Se + Papaya

   Përdorimi: Përmban antioksidantët më efektiv që neutralizojnë radikalet e lira të dëmshme dhe përmirëson sistemin imunitar. Gjithashtu ngadalësojnë procesin e plakjes duke kontribuar në mbrojtjen dhe rivitalizimin e qelizave të trupit.

   Përbërja: Vitamin C-180mg, Vitamin E-10mg, Zinc-15mg, Beta Karoten-2mg, Acid folik-400mcg, Selen-30mcg, ekstrakt i Papaya: 100mg.

   Dozimi: Të rriturit: 1 efervetë/ditë e tretur në 200ml ujë.

   Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

   • Helico protect

    Suplement dietal / 15 kapsula

    Indikacionet: Ul nivelin e H. Pylori. Zinc-L-carnosine ndihmon në mirëmbajtjen e mukozës së shëndetshme të zorrëve.

    Përbërja: PYLOPASSTM , zinc-l-carnosine dhe maltodekstrin.

    Dozimi: Të rriturit dhe fëmijët mbi 9 vjeç – 1 kapsulë çdo ditë të marrë me sasi të mjaftueshme të lëngjeve pas një vakti ushqimor.

    Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

    • Lactoflor Enteric Ecoli

     12 kapsula

     Përmbajtja: Sacсharomyces boulardii, Përzierje probiotike, Fibra (Inulinë), agjentë kundër agregimit (stearat magnezi), kapsula xhelatine.

     Përbërësit në një kapsulë:

     • Sacсharomyces boulardii – 250 mg
     • Përzierje probiotike* – 125mg (1 x 10⁹ CFU/ kapsulë) nga shtamet Lactobacillus acidophilus-LLA-01, Lactobacillus casei- LLC-4K, Bifidobacterium bifidum- LLB-02, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium Infantis)
     • Fibra (Inulinë) – 25mg

     *Përmban proteina qumështi dhe laktozë.

     • Lactoflor Fibers

      15 qese

      NDIHMON NË RAST KONSTIPACIONI

      Përdorimi:

      • Mbështet tretjen dhe përthithjen e përbërësve të dobishëm të ushqimit në zorrë
      • Rritë frekuencën e lëvizjeve të zorrëve
      • Promovon detoksifikimin natyral të trupit
      • Mbështet funksionimin dhe stimulon rritjen e baktereve të mira
      • Efekti prebiotik i vërtetuar klinikisht
      • Ndihmon në ruajtjen e peshës normale trupore

      Përbërja: Çdo qese përmban nga 10g të Fibrave të Inulinës (100% natyrale) të ektraktuara nga rrënja çikore dhe Dioksid Silici – agjentë kundër agregimit.

      • Lactoflor SEVIDA

       30 Kapsula vegjetale

       Imunostimulues i fuqishëm

       Përbërja: BETOX-93 + Pure Beta 1,3/1,6 D Glucans – 100mg, ResistAidTM ARABINOGALACTAN – 166mg, Selen (selenit natriumi) – 50mcg, Zink (zink sulfat) – 7mg.

       Nuk përmban proteina, gluten,ëmbëlsues, aromatizues, sheqer të shtuar, GMO dhe ruajtës.

       Përdorimi: Per personat me imunitet të dobësuar shkaku stresit fizik ose emocional. Parandalimin dhe trajtimin e ftohjes së zakonshme. Nxit sistemin imun. Mbështet funksionin normal të traktit respirator të sipërm. Rol antioksidant.

       Dozimi:

       Të rriturit: 1 kapsulë / dy herë në ditë për 8-12 javë.

       Fëmijët mbi 10 vjeç: 1 kapsulë / një herë në ditë për 8-12 javë.

       Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

       • NotroClot®

        Nattokinase 100 mg

        30 kapsula DRcaps® gastrorezistente

        Përdorimi: Vepron si një hollues efektiv i gjakut. Efekt pozitiv në fibrinolizë. Redukton presionin e gjakut arterial. Redukton kolesterolin total dhe trigliceridet, ndërsa rrit HDL kolesterolin. Parandalon sklerozën arteriale. Parandalon goditjen në tru. Efekt i dobishëm në tru në sëmundjen e Alzheimerit.

        Përmbajtja: Nattokinase 100 mg, celulozë mikrokristaline, kripëra magneziumi nga acidet yndyrore.

        Dozimi: Të rriturit: 1 kapsulë / dy herë në ditë, pas ushqimit.

        Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve. Mos të përdoret në rast alergjie nga sojes.

        • STABIFLEX

         Tubë me 20 eferveta

         Përdorimi: lehtëson simptomat e osteoartritit, për trajtimin e dëmtimeve dhe dhimbjeve të hershme të nyjeve, nxitjen e procesit të regjenerimit pas traumës, lehtëson tendosjen dhe dhimbjet e nyjës.

         Përbërja: glukozaminë (750mg), kondroitinë sulfat (600mg), MSM (300mg), ekstrakti i xhenxhefilit (16mg),.

         Dozimi: Të rriturit: 2 tableta në ditë. Tableta të tretet në 200ml ujë. Periudha e rekomanduar e përdorimit: 3 deri 6 muaj. Kjo periudhë mund të zgjatet sipas rekomandimit të mjekut.

         Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

         • Supra Vit CALCIUM + Vitamin C

          Tubë me 20 eferveta

          Përmbajtja:

          • Vitamin C – 300 mg
          • Calcium – 200 mg

          Përdorimi:

          • Në periudhën post-operative kirurgjikale për shpejtimin e shërimit
          • Trajtimin e gjendjeve të alergjive
          • Trajtimin e lodhjes, molisjes dhe anemive të ndryshme
          • Shtatzënësi
          • Të gjendjet e intolerancës në qumësht

          Contact Us

          info@phamaplus.com

          Address

          Str. Rexhep Krasniqi, Kalabria e Re, 10000 Prishtina-Kosova.

          Sharing

          No products in the cart.