Our Products

 • View

Showing 1–9 of 37 results

 • A-Z Vitamins and Minerals + Ginseng

  Përdorimi: Mbështetës i sistemit imunitar në lufën kundër infeksioneve.

  Përbërja: Vitamin C -60,0mg, Vitamin E -25,0mg, Niacin-20mg, Zinc-15,0mg, Vitamin B5-10,0mg, Ginseng extract -10,0mg, Ferrum – 10,0mg, Mangan – 4,0mg, Beta Carotene-2,0mg, Vitamin B6-2,0mg, Vitamin B2-1,6mg, Vitamin B1 -1,5mg, Baker-1,0mg, Vitamin A -750 pg, Vitamin B9-400pg, Jod-159pg, Vitamin H-50 pg, Vitamin K1 -30 pg, Krom-25pg, Molibden-25pg, Selen-25pg, VitaminD3-7,5 pg, Vitamin B12 -3,0pg, Kalium- 80,0 mg, Klor-70,0mg.

  Dozimi: Të rriturit: 1 tabletë në ditë, mbas ushqimit, me 1 gotë ujë.

  Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

  • Allerdep

   Sprej nazal – 30ml

   Përdorimi: pastron kanalet e hundës dhe sekretin, largon alergjenët, njomë dhe mbron mukozën e hundës.

   Përbërja: Ujë deti i koncentruar, ekstrakt i kalendulës, ekstrakt i verriut të zi (Alnus Glutinosa), ekstrakt i rrushit të zi pa fara (Ribes Nigrum), ekstrakti i bredhit të bardhë (Abies Alba), ekstrakt i tëndafilit të egër (Rosa Canina), ekstrakt i hithrës, glukonat mangani.

   Dozimi: 1-2 shprucime në secilën vrimë të hundës, 3 herë në ditë.  Përdorimi mbi 2 vjeç.

   Mund të përdoret në shtatzënësi dhe laktacion.Nuk ka efekte anësore ose ndërveprime në rast përdorimi të këtij produkti. Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C.

   PA GLUTEN.

   Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

   • Antioxidant ACE + Zn + Se + Papaya

    Përdorimi: Përmban antioksidantët më efektiv që neutralizojnë radikalet e lira të dëmshme dhe përmirëson sistemin imunitar. Gjithashtu ngadalësojnë procesin e plakjes duke kontribuar në mbrojtjen dhe rivitalizimin e qelizave të trupit.

    Përbërja: Vitamin C-180mg, Vitamin E-10mg, Zinc-15mg, Beta Karoten-2mg, Acid folik-400mcg, Selen-30mcg, ekstrakt i Papaya: 100mg.

    Dozimi: Të rriturit: 1 efervetë/ditë e tretur në 200ml ujë.

    Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

    • BONLAX+

     20 Tableta

     Produkt më 6 përbërës bimor për trajtimin e obstipacionit

     BONLAX+ – suplement dietik i bazuar në ekstrakte bimore dhe vitaminë C. Çikorja, Sena, Kumbulla e thatë, Frangula dhe Cinchona

     Rregullon pasazhin natyral të zorrëve.

     Përdorimi: merrni 1 tabletë në ditë.

     Kategoria C sipas FDA në shtatzënësi

     Paralajmërim: Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, larg burimit të nxehtësisë.

     Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

     • Collagendep

      20 qese nga 15ml

      Kokteli i bukurisë për ruajtjen e lëkurës (kundër rrudhjes së lëkurës).

      Suplement ushqimor i bazuar në VERISOL (peptide të kolagjenit), acid hialuronik, resveratrol, vitamina dhe minerale si Bakri dhe zinku dhe Biotinë

      Përdorimi:

      Të pihet një qese në ditë me stomak bosh e shoqëruar me një gotë ujë. Të merret produkti pas ushqimit nëse vuani nga problemet digjestive.

      Nuk ka efekte anësore të lidhura me përdorimin e këtij produkti. Shmangeni marrjen në rast të hipersensitivitetit të njohur ndaj njërit ose më shumë përbërësve.

      Të mbahet larg nga fëmijët nën 3 vjec. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

      • D3 Strong – 25 000 IU

       10 flakone

       Vitamina D3 kontribuon në ruajtjen e kockave të shëndetshme dhe funksionin normal të muskujve, favorizon thithjen normale dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit dhe funksionimin e shëndetshëm të sistemit imunitar.

       Udhëzimet:

       Udhëzimet: doza e rekomanduar është një flakon në javë apo siç përshkruhet nga mjeku juaj.

       Paralajmërim: Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë. Mbani larg fëmijëve të moshës nën 3 vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

       Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

       • D3-VIT 2000 UI 30 Kapsula

        Vitamina D3 kontribuon në ruajtjen e kockave të shëndetshme dhe funksionin normal të muskujve, favorizon thithjen normale dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit dhe funksionimin e shëndetshëm të sistemit imunitar.

        Dozimi: Doza e rekomanduar është një kapsulë në ditë, ose siç përshkruhet nga mjeku juaj.

        Paralajmërim: Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë. Mbani larg fëmijëve të moshës nën 3 vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

        Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

        • D3-VIT 4000 UI 30 Kapsula

         Vitamina D3 kontribuon në ruajtjen e kockave të shëndetshme dhe funksionin normal të muskujve, favorizon thithjen normale dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit dhe funksionimin e shëndetshëm të sistemit imunitar.

         Dozimi: Doza e rekomanduar është një kapsulë në ditë, ose siç përshkruhet nga mjeku juaj.

         Paralajmërim: Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë. Mbani larg fëmijëve të moshës nën 3 vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

         Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

         • Ecoli-Ex

          30 kapsula = 15 Kapsula të bardha  + 15 kapsula të kuqe/të bardhë me blister të dyfishtë

          Uroantiseptik kundër bakteries Escherichia coli . Restauron mukozën e traktit urinar

          Përmbajtja: Boronicë, D-Manozë, Ursolia® me veprim uroantiseptik të dobishëm për funksionimin e traktit urinar dhe fermentet laktike – të dobishme për të ribalancuar florën bakteriale të zorrëve.

          Dozimi:

          Merrni 1 kapsulë të bardhë në mëngjes dhe 1 kapsulë të kuqe/të bardhë në ditë, mundësisht pas një vakti ushqimor.

          Paralajmërim: Ruani në një vend të freskët dhe të thatë. Mbajeni larg qasjes së fëmijëve nën 3 vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

          Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

          Contact Us

          info@phamaplus.com

          Address

          Str. Rexhep Krasniqi, Kalabria e Re, 10000 Prishtina-Kosova.

          Sharing

          No products in the cart.