Our Products

 • View

Showing 28–36 of 37 results

 • Supra Vit CALCIUM + Vitamin C

  Tubë me 20 eferveta

  Përmbajtja:

  • Vitamin C – 300 mg
  • Calcium – 200 mg

  Përdorimi:

  • Në periudhën post-operative kirurgjikale për shpejtimin e shërimit
  • Trajtimin e gjendjeve të alergjive
  • Trajtimin e lodhjes, molisjes dhe anemive të ndryshme
  • Shtatzënësi
  • Të gjendjet e intolerancës në qumësht
  • Supra Vit CALCIUM + VITAMIN D3

   Tubë me 20 eferveta

   Rekomandohet në rast të dhimbjes së shpinës dhe për personat që janë në procesin duke u shëruar nga thyerjet e kockave.  Një tabletë çdo ditë kontribuon në gjendjen normale të kockave dhe dhëmbëve.

   Përbërësit: kalcium (karbonat kalciumi) – 500mg, vitamin D3 (kolekalciferol) – 7.5 mcg

   Dozimi: një efervetë të tretet në 200 ml ujë.

   Ruajtja: të mbahet fiola e mbyllur mirë dhe në temperaturë 15-25° C, në vend të thatë larg lagështisë dhe larg qasjes së fëmijëve.

   • Supra Vit COMPLETE

    30 tableta

    Përdorimi: Rritë imunitetin, largon lodhjen, përmirëson funksionin e zemrës dhe sistemit nervor, mbron lëkurën dhe ruan elasticitetin e saj.

    Përbërja: Vitaminë A, beta karoten, vitaminë C, E, B1, B2, B6, B12, D3, K1, acid folik, biotinë, niacinë, acid pantotenik, fosfor, jod, hekur, bakër, zink, mangan, kalium, klor, krom, molibden, selen.

    Përbërës tjerë: Celulozë mikrokristaline, PVP, stearat magnezi, agjent mbështjellës i verdhë (hipermelozë, polidekstrozë, dioksid titani, talk, maltodekstrinë, oksid i verdhë hekuri).

    Dozimi: Të rriturit: 1 tabletë në ditë me 1 gotë ujë.

    Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

    • Supra Vit RECALCIN 600

     Tubë me 20 eferveta

     Përdorimi: Trajtimi i gjendjeve të mungesës së kalciumit dhe vitaminës C, trajtim përkrahës te gjendjet e inflamacionit, trajtim përkrahës te rastet e frakturave të eshtrave, trajtimin e gjendjeve të alergjive, trajtimin e lodhjes, molisjes dhe anemive të ndryshme.

     Përmbajtja: Kalcium karbonat – 215 mg, Vitaminë C – 600 mg, Vitaminë D3 – 5 µg.

     Dozimi Të rriturit: 1 tabletë në ditë e tretur në 1 gotë me 200 ml ujë.

     Ruajtja:

     Të mbahet fiola e mbyllur mirë dhe në temperaturë 15-25° C, në vend të thatë larg lagështisë dhe larg qasjes së fëmijëve.  Të mos përdoret përtej datës së printuar në paketim.

     Kujdes: Mund të ketë efekte anësore në aktivitet dhe vëmendje tek fëmijët. Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C.

     • Supra Vit VITAMIN B COMPLEX

      30 tabeta

      Përdorimi: Për trajtimin e mungesave të vitaminave të grupit B, përkrah funksionin normal të sistemit nervor dhe për thonjë dhe flokë të shëndetshëm.

      Përbërja: Vitaminë B1 – 7mg, Vitamin B2 – 8mg, Vitamin B6 – 5mg, Vitamin B12 – 25mcg.

      Ekscipientët: Laktozë, Celulozë mikrokristaline, agjent për mbështjellje, Stearat Magnezi.

      Dozimi: Të rriturit: 1 tabletë 2x/ditë.

      Kujdes: Nuk rekomandohet gjatë laktacionit. Vitamina B2 në përbërje të Vitamin B complex mund ta ndërroj ngjyrën e urinës të verdhë në të portokalltë. Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

      • Supra Vit Vitamin C

       20 eferveta

       Përdorimi: Rritë imunitetin, largon lodhjen, sidomos në rastet e lodhjes së madhe fizike dhe imunitetit të ulur sezonal.

       Përbërja: Vitaminë C – 1000mg.

       Përbërës tjerë: Acid citrik, bikarbonat natriumi, aditivë (dekstrozë, sorbitol, maltodekstrinë), aromatizues (limon), ëmbëlsues (sukralozë), stabilizues (polietilen glikol), ngjyrues (riboflavinë).

       Dozimi: Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: 1 tabletë në ditë me 1 gotë ujë.

       Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

       • Supra Vit Vitamin C + Zinc

        20 eferveta

        Përdorimi: Rritë imunitetin, largon lodhjen, sidomos në rastet e lodhjes së madhe fizike dhe imunitetit të ulur sezonal.

        Përbërja: Vitaminë C – 1000mg, Zink – 10mg.

        Përbërës tjerë: Acid citrik, bikarbonat natriumi, aditivë (dekstrozë, sorbitol, maltodekstrinë), aromatizues (portokall), ëmbëlsues (sukralozë), stabilizues (polietilen glikol), ngjyrues (apokarotenal).

        Dozimi: Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: 1 tabletë në ditë me 1 gotë ujë.

        Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

        • Supra Vit VITAMIN D3

         30 tableta

         Indikacionet: Siguron dendësinë e kockës dhe stimulon absorbimin e kalciumit, përmirëson gjendjen e sistemit imunitar të dobësuar, ndihmon në parandalimin e osteoporozës, sidomos pas menopauzës.

         Përbërja: Vitaminë D3 – 10 µg.

         Dozimi: Të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç: 1 tabletë në ditë me sasi të vogël lëngjesh.

         Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

         • SupraVit CaMgZn + D3

          30 tableta

          PËR ESHTRA, DHËMBË, LËKURË DHE FLOKË TË SHËNDETSHËM

          Përdorimi: Përkrah gjendjen normale të eshtrave dhe dhëmbëve, përshpejton shërimin e plagëve, përmirëson gjendjet e alergjive, lodhjes, molisjes dhe anemive të ndryshme, plotëson nevojat e rritura të kalciumit në shatzënësi.

          Përmbajtja: Kalcium – 250mg, Magnez – 100 mg, Zink – 10 mg, Vitamina D3 – 5 mcg.

          Nuk përmban: aromatizues artificial, ngjyrues dhe aspartam. Nuk përmban sheqer.

          Dozimi: Të rriturit: 1 tabletë në ditë. Fëmijët: pas rekomandimit të mjekut.

          Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

          Contact Us

          info@phamaplus.com

          Address

          Str. Rexhep Krasniqi, Kalabria e Re, 10000 Prishtina-Kosova.

          Sharing

          No products in the cart.