Our Products

 • View

Showing 19–27 of 37 results

 • MELACRON®

  Produkt fiziologjik, nuk krijon varësi, nuk shkakton përgjumje gjatë ditës dhe nuk ka efekte anësore

  Sprej oral

  Produkt me substanca natyrale hormonale për trajtimin e çrregullimeve të gjumit.

  Nuk krijon varshmëri.

  Përbërja: Melatoninë – 1 sprucim përmban 0.5mg.

  Dozimi: Fëmijët: 1 sprucim (0.5mg Melatoninë) në mbrëmje para fjetjes (nën mbikqyrje të pediatrit).

  Të rriturit: 2 sprucime në mbrëmje para fjetjes.

  Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

  Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

  • Nausolvit Junior

   Pika orale – 20ml

   Dhuratë nga natyra kundër nauzesë dhe vjelljes

   Përdorimi: Parandalimi i nauzesë dhe vjelljes, parandalimi i dispepsisë abdominale te fëmjët.

   Përbërja: Ekstrakt i rrënjës së xhenxhefilit SynerSHIELDTM (lat. Zingiber officinalis).

   Dozimi: Foshnjat nga 6 muaj deri në 1 vit: 2 pika/kg/ditë të cilat qiten në një sasi të vogël uji dhe pihen. Fëmijët 1-3 vjeç: çdo 8 orë nga 10 pika. Fëmijët 3-6 vjeç: çdo 8 orë nga 15 pika. Fëmijët 6-12 vjeç: çdo 8 orë nga 20 pika.

   • NotroClot®

    Nattokinase 100 mg

    30 kapsula DRcaps® gastrorezistente

    Përdorimi: Vepron si një hollues efektiv i gjakut. Efekt pozitiv në fibrinolizë. Redukton presionin e gjakut arterial. Redukton kolesterolin total dhe trigliceridet, ndërsa rrit HDL kolesterolin. Parandalon sklerozën arteriale. Parandalon goditjen në tru. Efekt i dobishëm në tru në sëmundjen e Alzheimerit.

    Përmbajtja: Nattokinase 100 mg, celulozë mikrokristaline, kripëra magneziumi nga acidet yndyrore.

    Dozimi: Të rriturit: 1 kapsulë / dy herë në ditë, pas ushqimit.

    Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve. Mos të përdoret në rast alergjie nga sojes.

    • PREGMAMA PLUS

     30 Kapsula
     Pregmama Plus përmbanë vitaminat dhe mineralet e nevojshme për një shtatzëni të shëndetshme

     PËRBËRËSIT
     Oksidi i Magnezit, Citrati i Kaliumit, Fumarati i Hekurit, Vitamina C, Tharmi i Seleniumit, Vitamina E, Glukonati i Manganit, Vitamina B3, Oksidi i Zinkut, Glukonati i Bakrit, Vitamina B1, B2, B5, B6, B12, D, Acidi Folik, Joduri i Kaliumit dhe Vitamina H (Biotina)

     INDIKACIONET

     Periudha e shtatzënësisë dhe laktacionit. Kombinime të shtesave ushqimore e bazuar në Vitamina dhe Minerale të dobishme për sigurimin e nutrientëve shtesë në dietën ditore.  Hekuri, Vitamina B12 dhe Vitamina B6 kontribuojnë në eritropoezën normale, si dhe reduktojnë lodhjen dhe dobësinë trupore.  Acidi folik është i dobishëm për zhvilimin normal të fetusit. Vitamina C dhe Zinku kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar. 

     PËRDORIMI
     Çdo 24 orë të merret një kapsulë e tillë, para apo pas ushqimit.

     • Pro-Linex

      15 kapsula

      Efektive kundër diaresë. Restauron funksionin intestinal

      Përbëhet nga fermentet laktike (Saccharomyces boulardii CNCM I-3799, Lactobacillus Acidophilus La-14 SD5212), inulinë dhe zinc citrat . Fermentet laktike (probiotikët) dhe inulina favorizojnë balancën e florës normale të zorrëve.

      Dozimi:

      Merrni 1 kapsulë në ditë.

      Paralajmërime: Ruani në një vend të freskët dhe të thatë. Mbajeni larg qasjes së fëmijëve nën 3 vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

      Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

      • PROST+

       30 Kapsula

       Produkt herbal me Selen për meshkujtë me probleme të PROSTATËS dhe rrugëve urinare

       Efektet terapeutike

       Farat  bimës  Saw Palmeto: Përmirësojnë funksionin e urinimit dhe seksual dhe zvoglojnë urinimin gjatë natës

       Farat e kungullit: Përmbajnë fitosterole që kanë efekt në zvoglimin e prostatës së zmadhuar

       Ortosifoni: Efekt të dobishëm në parandalimin dhe trajtimin e infeksioneve të traktit urinar

       Seleni: Efekt protektiv ndaj kancerit të prostatës

       Përdorimi: merrni 1 kapsulë në ditë.

       Paralajmërim: Përdorimi i PROST+ është i destinuar ekskluzivisht për meshkujt. Pa efekte anësore.

       Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

       • PYLOR-EX

        PYLOPASS + Zinc-L-Carnosine

        15 kapsula

        Klinikisht i dëshmuar në reduktimin e Helicobacter pylori duke përkrahur shëndetin e stomakut

        Përbërësit:

        Lactobacillus reuterii DSM17648 – Pylopass®, Zinc L-Carnosine.

        Përdorimi: te pacientët me terapi antimikrobike të eradikimit të infeksionit me Helicobacter pylori dhe  si vazhdimësi në mirëmbajtje të shëndetshme të stomakut.

        Ndihmon në shërimin e ulcerave gastroduodenale

        Dozimi:

        Merrni 1 kapsulë në ditë, larg vaktit ushqimor

        Paralajmërim: Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë. Mbani larg fëmijëve të moshës nën 3 vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

        Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

        • REHIDRAL ORS

         10 qese me nga 7,46g.

         Balancë ideale për lëngje trupore dhe minerale

         Suplement dietal me përmbajtje të ekuilibruar për të kompenzuar humbjet e lëngjeve dhe mineraleve te vjellja dhe diareja.

         Përmbajtja e substancave garanton një efekt terapeutik sinjifikant.

         Dekstroza: burim i rëndësishëm i përfitimit dhe restaurimit të energjisë.

         Actilight 950 P-Frukto-oligosaharidet: veti të fibrave me efekt në restaurim të florës normale bakteriale.

         Kloruri i natriumit (NaCl), citrati i kaliumit dhe bikarbonati i natriumit: mundësojnë kompenzimin e joneve Na, K dhe klorureve dhe janë esenciale në hemostazën e lëngjeve dhe metabolizmin qelizor.

         Përdorimi:
         Doza e rekomanduar është një qese në ditë e tretur në 250 ml ujë.

         Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

         • STABIFLEX

          Tubë me 20 eferveta

          Përdorimi: lehtëson simptomat e osteoartritit, për trajtimin e dëmtimeve dhe dhimbjeve të hershme të nyjeve, nxitjen e procesit të regjenerimit pas traumës, lehtëson tendosjen dhe dhimbjet e nyjës.

          Përbërja: glukozaminë (750mg), kondroitinë sulfat (600mg), MSM (300mg), ekstrakti i xhenxhefilit (16mg),.

          Dozimi: Të rriturit: 2 tableta në ditë. Tableta të tretet në 200ml ujë. Periudha e rekomanduar e përdorimit: 3 deri 6 muaj. Kjo periudhë mund të zgjatet sipas rekomandimit të mjekut.

          Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

          Contact Us

          info@phamaplus.com

          Address

          Str. Rexhep Krasniqi, Kalabria e Re, 10000 Prishtina-Kosova.

          Sharing

          No products in the cart.