Our Products

 • View

Showing 10–18 of 37 results

 • FerroHem

  30 Kapsula

  INDIKACIONET
  Suplement dietik me hekur dhe vitamina si Vitamina C, B12 dhe Acid folik të dobishme për të plotësuar lëndët ushqyese në dietën ditore. Hekuri ndihmon në funksionimin normal të eritrociteve dhe hemoglobinës.

  PËRDORIMI
  Të merret një kapsulë në ditë, para ushqimit
  Mund të përdoret edhe gajtë shtatzënësisë.

  KUNDËRINDIKACIONET
  Nuk njihet ndonjë efekt anësor i cili është raportuar pas përdorimit të këtij produkti. Administrimi i produktit duhet shmangur në rastet kur kemi alergji ndaj ndonjërës nga komponentët e këtij bari

  • FLORA LACTIS B

   10 flakona – 10 ml

   Një jetë pa diarre

   PËRBËRJA

   FIBER AIDTM – Arabinogalaktani është një fibër me efekt prebiotik i cili mund të ribalancojë mikroflorën intestinale, të kontrollojë kolonitë e baktereve potencialisht të dëmshme në zorrën e trashë, pa dhënë efekte anësore siç është krijimi i gazërave dhe fryrja e zorrëve.

   Vitamina B6 – ndihmonë në ribalancimin e funksionit të sistemit imunitar.
   Lactobacillus reuteri – kontribuon në balancën e florës gastrointestinale dhe të prodhojë substanca me veti antimikrobike, por pa prekur florën bakteriale normale intestinale.

   Efikasitet i dëshmuar për:
   Ndërprerjen e barkqitjev; Restaurimin e florës së dëmtuar normale bakteriale, Terapi shoqëruese me antibiotikë.

   • Helico protect

    Suplement dietal / 15 kapsula

    Indikacionet: Ul nivelin e H. Pylori. Zinc-L-carnosine ndihmon në mirëmbajtjen e mukozës së shëndetshme të zorrëve.

    Përbërja: PYLOPASSTM , zinc-l-carnosine dhe maltodekstrin.

    Dozimi: Të rriturit dhe fëmijët mbi 9 vjeç – 1 kapsulë çdo ditë të marrë me sasi të mjaftueshme të lëngjeve pas një vakti ushqimor.

    Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

    • INFLUFIX

     Sprej për gojë – 30 ml

     Me Influfix kemi mundur Gripin dhe dhimbjen e fytit

     Preparat me 7 substanca te kombinuara natyrore

     Përbërja

     Ekstrakt glicerinik i propolisit, Vitamina C, Mustarda mbrojtëse (Sisymbrium officinale), Rrënja e Echinacea(Echinacea angustifolia), Kamomila, Bromelain nga frutit i Ananasit (Ananas Comosus)-

     Përdorimi: Qetëson inflamacionin e fytit; Stimulon imunitetin natyral të organizmit

     3 muaj deri në 3 vjeç: çdo 8 orë nga 1 sprucim.

     Mbi 3 vjeç: çdo 8 orë nga 1 sprucim.

     Të rriturit: çdo 8 orë nga 4 sprucime.

     • INFLUPROP

      Pajisje medicinale

      Sprej për hundë – 30 ml

      Ujë deti me 4 substanca natyrore për pastrimin e kalaleve të hundës

      Përbërja:  Ujë i detit i përqendruar, ekstrakt hidroglicerik i Ehinacesë, ekstrakt hidroglicerik i kalendulës, hialuronat natriumi, glukonat i bakrit.

      Përdorimi: Pastron kanalet e hundës dhe sekretin, njomë dhe mbron mukozën e hundës.

      Dozimi: Fëmijët mbi moshën 2 vjeç: çdo 8 orë nga 1 shprucim në secilën vrimë të hundës. Të rriturit: çdo 8 orë nga 1-2 shprucime në secilën vrimë të hundës. Në shtatzënësi, laktacion dhe tek fëmijët nën moshën 2 vjeç, administroje këtë produkt medicinal me kujdes, dhe vetëm me rekomandim mjeku.
      Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve

      Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

      • Lactoflor Enteric Ecoli

       12 kapsula

       Përmbajtja: Sacсharomyces boulardii, Përzierje probiotike, Fibra (Inulinë), agjentë kundër agregimit (stearat magnezi), kapsula xhelatine.

       Përbërësit në një kapsulë:

       • Sacсharomyces boulardii – 250 mg
       • Përzierje probiotike* – 125mg (1 x 10⁹ CFU/ kapsulë) nga shtamet Lactobacillus acidophilus-LLA-01, Lactobacillus casei- LLC-4K, Bifidobacterium bifidum- LLB-02, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium Infantis)
       • Fibra (Inulinë) – 25mg

       *Përmban proteina qumështi dhe laktozë.

       • Lactoflor Fibers

        15 qese

        NDIHMON NË RAST KONSTIPACIONI

        Përdorimi:

        • Mbështet tretjen dhe përthithjen e përbërësve të dobishëm të ushqimit në zorrë
        • Rritë frekuencën e lëvizjeve të zorrëve
        • Promovon detoksifikimin natyral të trupit
        • Mbështet funksionimin dhe stimulon rritjen e baktereve të mira
        • Efekti prebiotik i vërtetuar klinikisht
        • Ndihmon në ruajtjen e peshës normale trupore

        Përbërja: Çdo qese përmban nga 10g të Fibrave të Inulinës (100% natyrale) të ektraktuara nga rrënja çikore dhe Dioksid Silici – agjentë kundër agregimit.

        • Lactoflor SEVIDA

         30 Kapsula vegjetale

         Imunostimulues i fuqishëm

         Përbërja: BETOX-93 + Pure Beta 1,3/1,6 D Glucans – 100mg, ResistAidTM ARABINOGALACTAN – 166mg, Selen (selenit natriumi) – 50mcg, Zink (zink sulfat) – 7mg.

         Nuk përmban proteina, gluten,ëmbëlsues, aromatizues, sheqer të shtuar, GMO dhe ruajtës.

         Përdorimi: Per personat me imunitet të dobësuar shkaku stresit fizik ose emocional. Parandalimin dhe trajtimin e ftohjes së zakonshme. Nxit sistemin imun. Mbështet funksionin normal të traktit respirator të sipërm. Rol antioksidant.

         Dozimi:

         Të rriturit: 1 kapsulë / dy herë në ditë për 8-12 javë.

         Fëmijët mbi 10 vjeç: 1 kapsulë / një herë në ditë për 8-12 javë.

         Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

         • MELACRON®

          Produkt fiziologjik, nuk krijon varësi, nuk shkakton përgjumje gjatë ditës dhe nuk ka efekte anësore

          30 kapsula

          Produkt me substanca hormonale natyrale stimuluese të gjumit.

          Nuk krijon varshmëri.

          Përbërja: L-triptofan, glicinë , vitaminë B3, vitaminë B6, melatoninë.

          Përdorimi: Rregullon kualitetin dhe kohëzgjatjen e gjumit dhe rritë disponimin tek personat me çrregullime të gjumit.

          Dozimi: Merrni 1 kapsulë në ditë në mbrëmje, përpara gjumit.

          Kujdes: Të ruhet në vend të thatë dhe në temperaturë nën 25°C. Të mbahet larg fëmijëve.

          PA GLUTEN. PA LAKTOZË.

          Prodhuesi

          Prodhuesi: ERBOZETA S.p.A. RSM/Itali  

          Contact Us

          info@phamaplus.com

          Address

          Str. Rexhep Krasniqi, Kalabria e Re, 10000 Prishtina-Kosova.

          Sharing

          No products in the cart.